ARG “LIPNICA OPEN 2021”: REZULTATI TAKMIČENJA

U nedjelju, 04.07.2021.g. održano je takmičenje u radioamaterskoj goniometriji “LIPNICA OPEN 2021”, u organizaciji Radio Kluba Lipnica.

U ovom prelijepom mjestu, okruženom predivnim prirodnim ljepotama, okupilo se oko šezdeset takmičara svih dobnih skupina koji su, nakon duže vremena zbog pandemije COVID-19, iskoristili ovu priliku ne samo da se takmiče nego i vide i druže.

Samo takmičenje je proteklo u najboljem redu, na sreću nije bilo prevruće jer je bilo djelimično oblačno, i svi takmičari su stigli do cilja. U iščekivanju rezultata domačin je okrijepio takmičare ručkom i osvježavajućim pićima a to vrijeme se iskoristilo i za sumiranje svega onoga što se dešavalo prethodne godine.

Rezultate ovog takmičenja možete pogledati u prilogu. Najboljim čestitke, onim malo boljim više sreće na narednim takmičenjima (njihove termine možete pogledati u kalendaru ARG takmičenja) a domaćinu, Radio Klubu Lipnica, iskrene čestitke na organizaciji.

U prilogu također i nekoliko fotografija sa takmičenja.

Vidimo se uskoro ponovo! 73!

 

 

Ekipni pobjednik je Radio klub „Stjepan polje” iz Stjepan polja a slijede zatim::

2.Radio klub „Drina“Goražde

3.Radio klub „Gračanica“ Gračanica

4.Radio klub „Pousorje“ Jelah

5.Radio klub „Tuzla” Tuzla

6.Radio klub „Zenica“ Zenica

7.Radio klub „Srebrenik“ Srebrenik

7.I – Osnovna škola Živinice – ARG – sekcija

Startna lista: 

 

o;? Radio klub “Lipnica” E71ELD Lipnica
“LIPNICA OPEN 2021” 04.07.2021.LIPNICA

Competition: 4.07.2021 from 11.00
Band/Limit: 80-m-band / 140 min
Competitors: M16=4 M50=4 M70=3 W16=5 W14=3 M14=11 M21=3 M19=4 M60=5
M40=3 W21=3 – Clubs=9

S T A R T L I S T

StNo Name Club Call Chip No Cat Start
————————————————————————
Start group 1
46 AJDIN, DUROVAC, DRIN 2113221 M16 11:00
30 E EMSUDIN, KALTID, SREB 2134200 M50 11:00
59 DULEJMAN, SUBAE ID, GRAC 2113209 M70 11:00
26 SAMRA, TUKID, POUS 2134193 W16 11:00

Start group 2
90 DINO, MUSID, TUZL 2113215 M16 11:05
41 HABIB, DE=ANANOVID, GRAC 2113210 M70 11:05
3 BELMINA, TABAKOVID, DRIN 2113224 W16 11:05
16 SELMA, HAVID, STPO 2113225 W14 11:05

Start group 3
103 DEMIR, ZAIMOVID, POUS 2134187 M16 11:10
101 EMRAH, ASANOV, GRAC 2113204 M14 11:10
89 NEDE=AD, PALDUM, DRIN 2113220 M21 11:10
42 MUNEVERA, HASID, STPO 2113230 W21 11:10

Start group 4
96 HUSEIN, AVDAGID, STPO 2113233 M16 11:15
60 AMAR, ATID, ZIVI 2113249 M14 11:15
70 BELMION, TABAKOVID, DRIN 2113223 M19 11:15
62 FUAD, KARID, GRAC 2113208 M60 11:15

Start group 5
52 SENAID, PLEH, DRIN 2113219 M50 11:20
28 ERMIN, SALKANOVID, ZIVI 2113250 M14 11:20
100 ALEM, PAE ID, POUS 2134191 M19 11:20
64 MEVLUDIN, MEMID, STPO 2113239 M60 11:20

Start group 6
67 SEMIR, BAE=DALID, ZENI 2113201 M50 11:25
83 HARIS, BAE ID, STPO 2113232 M14 11:25
85 MUHAMED, ROE A, POUS 2134190 M19 11:25
66 SANELA, KARID-ASANOV, GRAC 2113206 W21 11:25

Start group 7
84 MUHAMED, DE=UZDANOVID, E74Y 2134195 M70 11:30
58 AMAR, FEHRATOVID, ZIVI 2113252 M14 11:30
81 NIJAZ, E IE ID, GRAC 2113207 M60 11:30
47 BEHAD, HASID, STPO 2113237 M40 11:30

Start group 8
95 ELMA, SUBAE ID, GRAC 2113205 W16 11:35
20 ERNAD, MANDE=UKID, TUZL 2113214 M14 11:35
76 AMIN, MEHANOVID, STPO 2113234 M21 11:35
49 EDBER, TAHMIE D IJA, ZENI 2801152 M60 11:35

Start group 9
102 HALID, HODE=ID, TUZL 2113212 M14 11:40
50 AJDIN, JUSUFOVID, POUS 2134194 M19 11:40
88 FARUK, JAE AREVID, DRIN 2113222 M60 11:40
36 MEHMED, BAE ID, STPO 2113236 M40 11:40

Start group 10
40 HAJRUDIN, HARAD ID, TUZL 2113211 M14 11:45
54 ALMIN, IBRIE EVID, STPO 2113235 M21 11:45
37 BEKIR, TRND ID, DRIN 2113218 M40 11:45
9 MEDINA, KAHROVID, GRAC 2113203 W21 11:45

Start group 11
38 IBRAHIM, HASID, STPO 2113238 M50 11:50
45 RANIJA, MAD KOVID, POUS 2134192 W16 11:50
72 SANJIN, HAJDARHODE=ID, TUZL 2113213 M14 11:50

Start group 12
1 LAMIJA, IBRAHIMOVID, STPO 2113227 W14 11:55
10 AMER, JUNUZOVID, ZIVI 2113251 M14 11:55

Start group 13
99 AZRA, SOFTID, STPO 2113226 W14 12:00
56 ELMIN, SUBAE ID, GRAC 2113202 M14 12:00

Start group 14
35 ZUMRA, IBRAHIMOVID, STPO 2113228 W16 12:05

Organizer: Radio klub “Lipnica” E71ELD Lipnica

 

Rezultati: 

o;? Radio klub “Lipnica” E71ELD Lipnica
“LIPNICA OPEN 2021” 04.07.2021.LIPNICA

Competition: 4.07.2021 from 11.00
Band/Limit: 80-m-band / 140 min
Competitors: M16=4 M50=4 M70=3 W16=5 W14=3 M14=11 M21=3 M19=4 M60=5
M40=3 W21=3 – Clubs=9

Place Name Club Call Run time Fox StNo
———————————————————————
Category M16
1. DEMIR, ZAIMOVID, POUS 87'49 3 103
2. AJDIN, DUROVAC, DRIN 98'11 3 46
3. HUSEIN, AVDAGID, STPO 106'40 3 96
4. DINO, MUSID, TUZL 94'07 2 90

Category M50
1. SENAID, PLEH, DRIN 64'22 5 52
2. E EMSUDIN, KALTID, SREB 84'58 5 30
3. SEMIR, BAE=DALID, ZENI 109'18 5 67
4. IBRAHIM, HASID, STPO 115'09 5 38

Category M70
1. MUHAMED, DE=UZDANOVID, E74Y 75'11 4 84
2. HABIB, DE=ANANOVID, GRAC 133'49 3 41
3. DULEJMAN, SUBAE ID, GRAC 81'44 2 59

Category W16
1. BELMINA, TABAKOVID, DRIN 80'26 4 3
2. RANIJA, MAD KOVID, POUS 102'15 4 45
3. SAMRA, TUKID, POUS 116'24 3 26
4. ELMA, SUBAE ID, GRAC 60'48 2 95
5. ZUMRA, IBRAHIMOVID, STPO 96'12 2 35

Category W14
1. AZRA, SOFTID, STPO 84'10 4 99
2. SELMA, HAVID, STPO 88'06 4 16
3. LAMIJA, IBRAHIMOVID, STPO 93'02 3 1

Category M14
1. ERNAD, MANDE=UKID, TUZL 69'02 4 20
2. ELMIN, SUBAE ID, GRAC 72'53 4 56
3. AMAR, FEHRATOVID, ZIVI 82'41 4 58
4. AMER, JUNUZOVID, ZIVI 91'42 4 10
5. AMAR, ATID, ZIVI 80'07 3 60
6. SANJIN, HAJDARHODE=ID, TUZL 100'26 3 72
7. HALID, HODE=ID, TUZL 115'08 3 102
8. HARIS, BAE ID, STPO 137'22 3 83
9. EMRAH, ASANOV, GRAC 97'46 2 101
10. HAJRUDIN, HARAD ID, TUZL 110'11 2 40
– ERMIN, SALKANOVID, ZIVI 99'20 B 28

Category M21
1. NEDE=AD, PALDUM, DRIN 87'16 6 89
2. ALMIN, IBRIE EVID, STPO 97'36 6 54
3. AMIN, MEHANOVID, STPO 86'00 4 76

Category M19
1. BELMION, TABAKOVID, DRIN 70'30 4 70
2. ALEM, PAE ID, POUS 130'25 4 100
DSQ AJDIN, JUSUFOVID, POUS DNF 50
DSQ MUHAMED, ROE A, POUS DNF 85

Category M60
1. MEVLUDIN, MEMID, STPO 65'20 4 64
2. EDBER, TAHMIE D IJA, ZENI 78'25 4 49
3. FARUK, JAE AREVID, DRIN 87'04 4 88
4. NIJAZ, E IE ID, GRAC 104'48 4 81
5. FUAD, KARID, GRAC 121'36 2 62

Category M40
1. BEKIR, TRND ID, DRIN 54'04 5 37
2. MEHMED, BAE ID, STPO 106'44 5 36
3. BEHAD, HASID, STPO 66'55 4 47

Category W21
1. MUNEVERA, HASID, STPO 87'02 3 42
2. MEDINA, KAHROVID, GRAC 90'48 3 9
3. SANELA, KARID-ASANOV, GRAC 77'11 2 66

Helper:

Organizer: Radio klub “Lipnica” E71ELD Lipnica